یکی از نکاتی که می‌تواند به افزایش فروش محصولات سایت شما کمک کند، اشتراک گذاری محصولات در شبکه‌های اجتماعی نظیر فیس بوک می‌باشد. با این کار، کاربران به راحتی می‌توانند محصول شما را در فیس بوک به اشتراک گذاشته و همین امر باعث افزایش بازدید محصول شما شده و ممکن است منجر به ثبت سفارش شود. به همین خاطر در این نوشته قصد داریم نحوه اضافه کردن دکمه لایک و اشتراک‌گذاری فیس بوک به محصول را به شما آموزش دهیم.

افزودن دکمه لایک و اشتراک‌گذاری فیس بوک به محصول
افزودن دکمه لایک و اشتراک‌گذاری فیس بوک به محصول

پیکربندی نمایش دکمه لایک و اشتراک گذاری فیس‌بوک

فیس بوک برای توسعه‌دهندگان و صاحبان وب‌سایت‌ها امکانی را فراهم کرده است تا آن‌ها بتوانند برای وب‌سایتهایی که طراحی می‌کنند، دکمه اشتراک‌گذاری و لایک اضافه کنند. به منظور فعال کردن یا اضافه کردن دکمه لایک و اشتراک‌گذاری Facebook کافی است به آدرس زیر بروید.

https://developers.facebook.com/docs/plugins/like-button/

تنظیمات نمایش دکمه لایک و اشتراک گذاری فیس بوک
تنظیمات نمایش دکمه لایک و اشتراک گذاری فیس بوک

همانطور که در تصویر بالا قابل مشاهده است، به راحتی می‌توانید تنظیمات نمایش دکمه نظیر پیوند سایت یا برگه‌ای از سایت، ابعاد، چیدمان و… را تغییر دهید. پس از انجام تنظیمات، کافی است بر روی دکمه Get Code کلیک کنید تا کدهای مرتبط با وب‌سایت شما تولید شود.

کدهای مرتبط با نمایش دکمه لایک و اشتراک‌گذاری فیس بوک در وردپرس
کدهای مرتبط با نمایش دکمه لایک و اشتراک‌گذاری فیس بوک در وردپرس

اضافه کردن دکمه لایک و اشتراک گذاری فیس بوک به محصول

کدهای تولید شده توسط فیس بوک دارای دو بخش می‌باشند. کد اول کتابخانه جاوا اسکریپت بوده که پیشنهاد می‌شود در پاورقی یا فوتر سایت بارگذاری شود. کد دوم ، کد HTML نمایش دکمه‌ها می‌باشد. قطعه کد زیر برای راحتی شما آماده شده است که می‌توانید آن را در فایل functions.php قرار دهید. پس از قرارگیری، دکمه لایک نمایش داده خواهد شد.

/**
 * @snippet    Social Media Buttons - WooCommerce Single Product Page
 * @author    Rodolfo Melogli
 * @compatible  WooCommerce 5
 */
 
add_action( 'woocommerce_single_product_summary', 'tidaweb_fb_single_product', 6 );
 
function tidaweb_fb_single_product() {
  echo '<div class="fb-like" data-href="' . get_permalink() . '" data-width="" data-layout="button_count" data-action="like" data-size="small" data-share="true"></div>'; // GET THIS HTML FROM FACEBOOK DOCS LINK ABOVE BUT KEEP THE get_permalink() PART
}
 
add_action( 'wp_footer', 'tidaweb_facebook_js', 9999 );
 
function tidaweb_facebook_js() {
  if ( is_product() ) {
    echo '<div id="fb-root"></div><script async defer crossorigin="anonymous" src="https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js#xfbml=1&version=v6.0"></script>'; // GET THIS HTML FROM FACEBOOK DOCS LINK ABOVE
  }
}

در این نوشته یاد گرفتیم که چگونه می‌توان با استفاده از کد و بدون نصب افزونه، دکمه لایک و اشتراک‌گذاری فیس‌بوک را به محصول اضافه نمود. در صورتی که نظری دارید می‌توانید آن را با ما در میان بگذارید. همچنین اگر به دنبال ترفندهای بیشتر هستید، به ترفند وردپرس مراجعه کنید.

نمایش محصولات بدون وزن در ووکامرس

منبع : Business Bloomer

۴.۷/۵ - (۱۲۵ امتیاز)

یک نظر برای “اضافه کردن دکمه لایک و اشتراک‌گذاری فیس بوک به محصول در وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *