آیا تمایل دارید زمان خواندن نوشته را در نوشته‌ها یا برگه‌های وردپرس نمایش دهید؟ زمان خواندن (زمان مطالعه) کاربران را تشویق می‌کند تا به جای صرف نظر از نوشته، آن را بخوانند. در این مقاله، ما به شما آموزش خواهیم داد که چگونه می‌توانید به راحتی زمان مطالعه را به نوشته‌های وب‌سایت خود اضافه کنید.

آنچه در این آموزش خواهید خواند:

چرا باید از زمان مطالعه استفاده کنیم؟

وقتی یک وب‌سایتی را راه‌اندازی می‌کنید، مطمئناً تمرکز و هدف اصلی شما افزایش بازدیدکنندگان و به دنبال آن جذب مشتری می‌باشد.

با این حال، شما نیاز دارید تا مدت زمانی که کاربر در وب‌سایت شما می گذراند را افزایش دهید. در واقع این زمان، زمان وفاداری کاربر به وب‌سایت شما را نشان می‌دهد و نرخ تبدیل وب‌سایت را افزایش خواهد داد.

یکی از مواردی که می‌تواند کاربر را نسبت به خواندن یک نوشته جذب کند، نمایش زمان مطالعه آن می‌باشد. برای نمایش تخمین زمان خواندن نوشته در وردپرس، باید افزونه Reading Time WP را نصب کنید.

نصب و پیکربندی افزونه زمان مطالعه

نمایش زمان مطالعه نوشته‌ها/برگه‌ها در وردپرس

همانطور که گفته شد، برای نمایش زمان مطالعه در وردپرس نیاز است تا افزونه Reading Time WP را نصب کنید. با دنبال کردن مراحل زیر می‌توانید این افزونه را به راحتی نصب و پیکربندی نمایید:

۱- برای نصب افزونه کافی است به منوی افزونه‌ها در پیشخوان رفته و سپس بر روی افزودن کلیک کنید.

۲- پس از باز شدن لیست افزونه‌ها در فیلد جستجو عبارت Reading Time WP را جستجو کنید.

نوشته مرتبط
تنظیم تصویر شاخص نوشته‌ها از آدرس خارجی

۳- سپس از بین افزونه‌های لیست شده، افزونه «زمان مطالعه وردپرس» را نصب و فعال نمایید.

۴- پس از نصب برای تنظیم و پیکربندی به منوی تنظیمات و زیرمنوی زمان مطالعه وردپرس بروید. همانطور که در تصویر زیر قابل مشاهده است، شما می‌توانید برچسب و پسوند زمان مطالعه را مشخص کنید. همچنین می‌توانید تنظیمات دیگر نظیر نادیده گرفتن تصاویر در تخمین زمان توسط افزونه را فعال کنید.

نمایش زمان مطالعه نوشته‌ها/برگه‌ها در وردپرس
تنظیمات در افزونه زمان مطالعه وردپرس

راهنمای نمایش زمان مطالعه

با استفاده از سه روش زیر می‌توانید زمان خواندن در وردپرس را در نوشته‌ها، برگه‌ها و یا نوع نوشته‌ها نمایش دهید.

۱- استفاده از کد کوتاه ساده: با قراردادن این کد در هر جای نوشته یا برگه یا هر بخشی از وردپرس نظیر بلوک‌ها که از کدهای کوتاه پشتیبانی می‌کنند، می‌توانید زمان مطالعه نوشته کنونی را نمایش دهید.

[rt_reading_time]

اگر می‌خواهید در کدهای پوسته خود زمان خواندن در وردپرس را نمایش دهید، می‌توانید از دستور زیر برای نمایش زمان استفاده کنید.

do_shortcode('[rt_reading_time]');

۲- استفاده از کد کوتاه با ویژگی شناسه نوشته: در صورتی که می‌خواهید زمان مطالعه یک نوشته خاص در وردپرس را در جایی دیگر نمایش دهید، می‌توانید از ویژگی شناسه یکتای نوشته (post_id) در کد کوتاه استفاده نمایید.

[rt_reading_time post_id="123"]

۳- استفاده از کد کوتاه با برچسب و پسوند سفارشی: این کد کوتاه برای نمایش زمان خواندن (مطالعه) در وردپرس با برچسب و پسوند دلخواه می‌باشد. در صورتی که در کد کوتاه از label و postfix استفاده کنید، برچسب و پسوند زمان خواندن در وردپرس سفارشی شده و از تنظیمات پیش‌فرض استفاده نخواهد کرد.

[rt_reading_time label="Reading Time:" postfix="minutes" postfix_singular="minute"]

در این نوشته، افزونه زمان مطالعه (خواندن) وردپرس معرفی و نحوه استفاده از آن شرح داده شد. این افزونه یکی از افزونه‌های کاربردی در وردپرس می‌باشد که پیشنهاد می‌شود هنگام طراحی سایت خبری از آن استفاده کنید. در صورتی که سؤالی دارید، می‌توانید آن را در زیر همین نوشته مطرح نمایید.

One thought on “افزونه نمایش زمان مطالعه در وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *