همانطور که می‌دانید ووکامرس یکی از بهترین فروشگاه‌سازهای وردپرس محسوب می‌شود. به همین خاطر توسعه‌دهندگان وردپرس هر روز در تلاش هستند تا افزونه‌هایی حرفه‌ای با کاربردهای بالا برای کاربران ارائه دهند تا کاربران بتوانند با این فروشگاه‌ساز به آسانی کار کنند.

یکی از مهمترین صفحه‌ها در افزونه ووکامرس، صفحه پرداخت (تکمیل فرآیند خرید) می‌باشد. در این صفحه که صفحه پایانی و ثبت سفارش کاربر محسوب می‌شود، اطلاعات شخصی نظیر نام و نام خانوادگی، پست الکترونیک و… از کاربر پرسیده می‌شود و کاربر ملزم به واردکردن آن می‌باشد. این فرم به صورت پیش‌فرض در تنظیمات ووکامرس قابلیت ویرایش ندارد و شما نمی‌توانید فیلدهای این فرم را تغییر داده و کم یا اضافه کنید. یکی از مهمترین و در عین حال پیشرفته‌ترین افزونه‌ها برای تغییر و ویرایش فیلدها، افزونه Checkout Field Editor می‌باشد.

با استفاده از این افزونه می‌توانید به راحتی فیلدهای بخش‌های پرداخت (Billing) و حمل و نقل یا ارسال مرسوله (Shipping) را تغییر دهید. قابلیت خوبی که این افزونه برای شما فراهم می‌کند، ایجاد فیلدهای دلخواه می‌باشد که می‌توانید باتوجه به نیاز خود فیلدهای دلخواه به هر کدام از بخش‌ها اضافه نمایید تا کاربران آن را پر نمایند.

فیلدهای فرم پرداخت در ووکامرس
فیلدهای حمل و نقل و ارسال در ووکامرس
فیلدهای فرم حمل و نقل (ارسال) در ووکامرس

این افزونه در دو نسخه ساده و ویژه (Premium) ارائه می‌شود. در نسخه ویژه امکانات بیشتری در اختیار کاربر قرار داده می‌شود. برخی از ویژگی‌ها عبارتند از:

– ایجاد انواع مختلف فیلدها (رمز عبور، مخفی، شماره تلفن، انتخاب‌کننده زمان و…)
– استفاده از فیلدهای شرطی براساس عناصر موجود در سبد خرید یا براساس مقادیر فرم.
– اعتبارسنجی قوانین و فیلدها براساس عبارات منظم.
– قابلیت افزودن بخش‌های جدید در کنار بخش پرداخت و حمل و نقل.

نوشته مرتبط
برترین افزونه‌های فرم‌ساز در وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *