وردپرس ۶ رونمایی شد. این نگارش بیش از ۵۰۰ بهبود و رفع ۴۰۰ مشکل را شامل می‌شود. این برگه چندین پیشرفت کلیدی را نشان می‌دهد که با هدف تجربهٔ بهتر تولید محتوا در وردپرس و ساخت سایت از نظر ویژگی‌های غنی و بصری بیشتر انجام شده است. 

به وردپرس ۶ خوش آمدید

بهبود تجربه نوشتن در وردپرس نسخه ۶

بهبود تجربه نوشتن

پیشرفت‌های نوشتاری زیادی در این نسخه اتفاق افتاده است:

  • ویرایش متون بلوک‌های نوشته به صورت یکجا با انتخاب همه آن‌ها
  • دسترسی سریع به فهرست پیوند با زدن دو بار کروشه [[
  • نگه‌داشتن استایل‌ها هنگام تبدیل از یک بلوک به بلوک دیگر
  • ایجاد دکمه سفارشی‌سازی شده و نگهداری آن در استایل‌های دیگر
  • و…

تغییر استایل

پوسته‌های بلوک اکنون شامل گزینه‌ای است که دارای تغییر استایل چندگانه است. این سیستم استایل جدید را حتی بیشتر گسترش می‌دهد و میانبرها را قادر می‌سازد تا نما و احساس سایت شما را در یک پوستهٔ واحد تغییر دهند.

تغییر استایل در وردپرس نسخه ۶
گزینه‌های بیشتر قالب در وردپرس نسخه ۶

گزینه‌های بیشتر قالب

وردپرس ۶.۰ شامل پنج گزینهٔ جدید قالب است: نویسنده، تاریخ، دسته‌ها، برچسب و طبقه‌بندی. این قالب‌های اضافی انعطاف‌پذیری بیشتری را برای تولیدکنندگان محتوا فراهم می‌نماید. هر کدام را با ابزارهایی که از پیش می‌شناسید یا با گزینه‌های جدید زیر در این نگارش تنظیم نمایید.

تصاویر شاخص را می‌توان در پوشش بلوک استفاده نمود.

کنترل‌های ابعاد تصویر جدید رسیدن به نتیجهٔ دلخواهتان را آسان‌تر می‌کنند.

هنگام ویرایش یک قالب، در روت یا بین بلوک‌ها، درج سریع الگوها و بخش‌های قالب را به شما نشان می‌دهد تا به شما کمک کند که سریع‌تر کار کنید و گزینه‌های چیدمان جدید را پیدا نمایید.

ویژگی‌های بیشتر در در وردپرس نسخه ۶

بلوک کوئری از صافی نمودن چندین نویسنده، پشتیبانی از طبقه‌بندی‌های سفارشی و پشتیبانی از سفارشی کردن مواردی که در صورت عدم وجود نتیجه نشان داده می‌شود، پشتیبانی می‌نماید.

الگوهای یکپارچه در وردپرس نسخه ۶

الگوهای یکپارچه

اکنون الگوها هر زمانی که به آن‌ها نیاز داشته باشید در مکان‌های بیشتری نمایش داده می‌شوند. مانند درج سریع یا زمانی که یک سربرگ یا پاورقی می‌سازید. اگر نویسندهٔ پوستهٔ بلوک هستید، حتی می‌توانید الگوها را با استفاده از theme.json ثبت نمایید و به شما این امکان را می‌دهد تا موارد خاصی را اولویت‌بندی نمایید. الگوهایی که برای کاربران پوستهٔ شما بسیار سودمند هستند.

مشاهده فهرست بهتر

با میانبرهای جدید صفحه کلید می‌توانید چندین بلوک را از نمای فهرست انتخاب و آن‌ها را به صورت گروهی تغییر دهید و آن‌ها را در فهرست بکشید و رها کنید. نمای فهرست را می‌توان به آسانی باز و بسته نمود؛ به طور پیش‌فرض جمع می‌شود و هر زمان که بلوکی را انتخاب نمایید، به‌طور خودکار به عنوان بلوک کنونی گسترش می‌یابد.

مشاهده فهرست بهتر در وردپرس نسخه ۶
مسدود کردن بلوک‌ها در وردپرس نسخه ۶

مسدود کردن بلوک‌ها

اکنون می‌توانید بلوک‌هایتان را قفل نمایید. غیرفعال کردن گزینهٔ انتقال یک بلوک، پاک کردن یک بلوک یا هر دو را انتخاب نمایید. این کار آماده شدن پروژه را ساده می‌نماید و به مشتریان شما امکان خلاقیت را بدون نگرانی در مورد فروپاشی سایتشان در هنگام پردازش می‌دهد.

درباره وردپرس ۶ بیشتر بدانید

برای آنکه با ویژگی‌های بیشتر وردپرس ۶ آشنا شوید، پیشنهاد می‌کنیم ویدئوی معرفی وردپرس ۶ را تماشا کنید.

۴.۷/۵ - (۴۳ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *