وردپرس ۵٫۶ به شما راه‌های بیشماری برای تنظیم رایگان ایده‌هایتان و زنده کردن آنها می‌دهد. با استفاده از پوسته پیش‌فرض به عنوان بوم نقاشی‌تان، که از مجموعه‌ای از بلوک‌ها که به طور مداوم در حال رشد هستند، به راحتی ایده‌هایتان قابل پیاده‌سازی می‌باشد. با واژه‌ها و به کمک تصاویر. صدا. یا رسانه جاگذاری شده غنی نقاشی کنید.

انعطاف‌پذیری بیشتر در طرح

داستان‌های خود را به کمک ابزارهای بیشتری که اجازه ویرایش طرح را می‌دهند، زنده کنید. بلوک‌هایی که امکانات فوق العاده‌ای را در اختیار شما قرار خواهند داد!

الگوهای بلوک بیشتر

در انتخاب پوسته‌ها، الگوهای بلوک از قبل تنظیم شده‌اند و شما می‌توانید با زدن چند کلیک، الگوی مورد نظر خود را براساس بلوک‌ها بسازید.

زیرنویس‌های ویدئو را مستقیماً در ویرایشگر بلوک بارگذاری نمایید

برای کمک به شما در افزودن زیرنویس یا عنوان‌ها در ویدئوهایتان، شما هم‌اکنون می‌توانید آنها را در نوشته یا برگه‌تان بارگذاری نمایید. این کار باعث می‌شود کاربرانی که نیاز به زیرنویس دارند به راحتی از دیدن ویدئو لذّت ببرند.

پوسته جدید ۲۰۲۱

بیست بیست و یک یک بوم خالی برای ایده‌های شماست، و ویرایشگر بلوک بهترین قلم است. طرح‌های مختلف را در چند ثانیه ایجاد امتحان کنید و پوسته چشمگیر ایجاد کنید، طراحی با زمان کم کار شما را درخشان می‌کند.

این پوسته از انعطاف‌پذیری زیادی برخوردار است و شما می‌توانید به راحتی هر رنگی را که دوست داشتید بر روی پوسته اعمال کنید. رنگین کمانی از پاستل‌های نرم!

بهبودهایی برای همه

توسعه به‌روزرسانی‌ها

سالها فقط توسعه‌دهندگان قادر به به‌روزرسانی خودکار وردپرس بودند. اما اکنون شما این گزینه را در پیشخوان خود دارید و به‌روزرسانی‌ها به راحتی قابل انجام خواهد بود.

الگوی بیانیه دسترسی

چنانچه حرفه‌ای نیستید، می‌توانید با کلیک یک دکمه به افراد اجازه دهید تا از تعهد سایتتان در مورد دسترس‌پذیری مطلع شوند!

الگوهای توکار

اگر هنوز شانس بازی با الگوهای بلوک را نداشتید، همه پوسته‌های پیش‌فرض هم‌اکنون طیف وسیعی از الگوهای بلوک را در اختیار شما قرار می‌دهند که به شما امکان مسلط شدن بر طرح‌های پیچیده را با کمترین تلاش می‌دهند.

بهبودهایی برای توسعه‌دهندگان

احراز هویت REST API با رمزهای عبور

با تشکر از API قابلیت جدید مجوز رمز عبورهای برنامه، برنامه های ثالث می‌توانند به سایتتان به صورت یکپارچه و ایمن وصل شوند. قابلیت جدید REST API به شما امکان مشاهده اینکه چه برنامه‌هایی به سایتتان متصل هستند و کنترل اینکه چه می‌کنند را می‌دهد.

پشتیبانی بیشتر از PHP 8

۵.۶ اولین قدم رو به جلو برای پشتیبانی هسته وردپرس از PHP 8 را نشانه‌گذاری کرده است. اکنون زمان خوبی برای شروع برنامه‌ریزی اینکه چطور محصولات وردپرسی، سرویس‌ها و سایتتان می‌توانند آخرین نگارش PHP را پشتیبانی کنند است.

jQuery

به‌روزرسانی جی‌کوئری در وردپرس در سه انتشار جای گرفته است: ۵.۵, ۵.۶, و ۵.۷. همانطور که به نقطه میانی این روند می‌رسیم، افزونه تست به‌روزرسانی را جهت بررسی ساییتان برای خطاهای زودتر از موعد اجرا کنید.

اگر با نمای سایت خود مشکلی پیدا کردید (برای مثال اسلایدر کار نمی‎کند، دکمه‌ای گیر کرده — موارد اینچنینی)، jQuery Migrate افزونه را نصب نمایید.

منبع : وردپرس فارسی

۴.۷/۵ - (۳۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *