وردپرس ۵٫۹ رونمایی شد. در این نگارش پوسته جدید دو هزار و بیست و دو معرفی شد . همچنین بلوک‌های گوتنبرگ بهبود پیدا کردند. پس با ما همراه باشید تا با امکانات نسخه ۵٫۹ آشنا شوید.

ویرایش کامل سایت در پیشخوان

پوسته دو هزار و بیست و دو

به دو هزار بیست و دو سلام کنید

پوسته‌های بلوکی طیف وسیعی از انتخاب‌های بصری را در اختیار شما قرار می‌دهد، از طرح‌های رنگی و ترکیب حروف تا قالب‌های صفحه و فیلترهای تصویر – همه با هم، در رابط ویرایش سایت در پوسته جدید قابل مشاهده است.

این پوسته با به‌روزرسانی وردپرس به آخرین نسخه به طور خودکار نصب می‌شود.

جعبه رنگی شخصی در انتظار شما

با توجه به قابلیت ویرایش کامل سایت، پالت رنگی شخصی در اختیار شماست و شما بدون بخش سفارشی‌سازی به راحتی می‌توانید استایل و رنگ‌بندی را تغییر دهید.

جعبه رنگی شخصی در ویرایش کامل سایت در وردپرس
بلوک ناوبری در ویرایشگر گوتنبرگ

بلوک ناوبری

بلوک تازه‌ای که در نسخه ۵٫۹ به ویرایشگر گوتنبرگ اضافه می‌گردد، بلوک ناوبری است. در واقع این بلوک قلب تجربه کاربری محسوب شده و کاربران به راحتی می‌توانند به بخش‌های مختلف دسترسی داشته باشند. 

طراحی این بلوک واکنش‌گرا بوده و با صفحه نمایش کاربر سازگار است.

پیشرفت‌ها و به‌روز رسانی‌های بیشتر

کنترل بهتر بلوک‌ها در نسخه ۵٫۹

کنترل بهتر بلوک

وردپرس ۵٫۹ دارای ابزارهای تایپوگرافی جدید، کنترل‌های چیدمان انعطاف‌پذیر و کنترل دقیق‌تر بر روی جزئیاتی مانند فاصله، حاشیه‌ها و موارد دیگر است که به شما کمک می‌کند نه تنها ظاهر، بلکه به جزئیات اهمیت بدهید.

قدرت الگوها

دایرکتوری الگوهای وردپرس طیف گسترده ای از الگوهای بلوک است که برای صرفه جویی در وقت شما و زیبایی سایت شما ساخته شده است و شما می‌توانید آن‌ها را به دلخواه ویرایش کنید.

قدرت الگوها در نسخه ۵٫۹ وردپرس
اصلاح نمایش فهرست بلوک‌ها در نسخه ۵٫۹ وردپرس

نمایش اصلاح‌شده فهرست بلوک‌ها

در نسخه ۵٫۹، نمای فهرست به شما این امکان را می‌دهد محتوای خود را دقیقاً در جایی که می‌خواهید بکشید و رها کنید. مدیریت اسناد پیچیده نیز آسان‌تر است و به راحتی می‌توان بلوک‌ها را مدیریت کرد.

بهبود بلوک گالری

بلوک گالری در نسخه اصلاح نمایش فهرست بلوک‌ها در نسخه ۵٫۹ بهبود پیدا کرده است. در واقع در این نسخه شما می‌توانید به هر یک از تصاویر موجود در گالری، استایل اختصاصی بدهید.

بهبود بلوک گالری در اصلاح نمایش فهرست بلوک‌ها در نسخه ۵٫۹ وردپرس

نسخه ۵٫۹ برای توسعه‌دهندگان

معرفی پوسته‌های بلوکی

روشی جدید برای ساخت پوسته: پوسته‌های بلوکی از بلوک‌ها برای تعریف پوسته‌هایی استفاده می‌کنند که کل سایت شما را ساختار می‌دهند.

چندین شیوه‌‌نامه برای یک بلوک

شما می‌توانید بیش از یک شیوه‌نامه در هر بلوک ثبت کنید. همچنین می‌توانید از این شیوه‌نامه برای اشتراک‌گذاری سبک‌ها در میان بلوک‌هایی که می‌نویسید استفاده کنید. بنابراین استایل‌های شما فقط زمانی بارگیری می‌شوند که بلوک مورد استفاده قرار گیرد.

قفل در سطح بلوک

شما می‌توانید هر بلوکی که در یک الگو وجود دارد را قفل کنید و بقیه بلوک‌ها را باز بگذارید تا کاربران بتوانند فقط بلوک‌های باز را ویرایش کنند. به منظور قفل کردن بلوک کافی است ویژگی lock را در فایل theme.json برای بلوک مورد نظر استفاده کنید.

بلوک گالری بازسازی شده

همانطور که در بالا گفته شد، بلوک گالری به طور کامل بازسازی شده است. در صورتی که پوسته‌ای با بلوک گالری ساخته‌اید بهتر است آن را با تغییرات جدید به‌روزرسانی کنید.

۴.۷/۵ - (۴۰ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *