همانطور که می‌دانید به صورت پیش‌فرض نمی‌توان نام کاربری (username) کاربران سایت را از طریق منوی کاربران پیشخوان تغییر داد. در واقع وردپرس برای امنیت حساب کاربری این کار را انجام داده است ولی راه‌هایی برای تغییر نام کاربری در وردپرس وجود دارد که در این مقاله آن‌ها را به شما آموزش خواهیم داد.

عدم تغییر نام کاربری در وردپرس / نگارش 5

راه اول: ایجاد حساب کاربری جدید و حذف حساب کاربری قدیمی

اولین راه برای تغییر نام کاربری این است که حساب کاربری قدیمی را به طور کامل پاک کنید و حساب کاربری جدیدی با همان ایمیل (پست الکترونیک) برای کاربر مورد نظر بسازید. این راه منطقی به نظر نمی‌رسد به این خاطر که فرض کنید کاربر مورد نظر یک نویسنده باشد، هنگام پاک کردن حساب کاربری، شما باید تمامی نوشته‌ها و برگه‌هایی که این کاربر ایجاد کرده را به کاربر دیگری منتقل کنید. با این حال برای این کار باید به منوی کاربران در پیشخوان مراجعه کنید.

راه دوم: تغییر نام کاربری با استفاده از افزونه

دومین راه این است که از افزونه به منظور تغییر نام کاربری استفاده کنید. افزونه‌های زیادی وجود دارند که می‌توان با استفاده از آن‌ها نام کاربری را تغییر داد. یکی از آن‌ها افزونه Easy Username Updater می‌باشد. 

پس از نصب افزونه، گزینه‌ای به نام Username Updater در منوی کاربران ایجاد می‌گردد. هنگامی که وارد این بخش شوید، لیست همه حساب‌های کاربری را مشاهده خواهید کرد که در هر ردیف، گزینه Update به چشم می‌خورد.

تغییر نام کاربری در وردپرس با افزونه Easy Username Updater
تغییر نام کاربری در وردپرس با افزونه Easy Username Updater

وقتی بر روی Update کلیک کنید، وارد برگه‌ای می‌شوید که می‌توانید نام کاربری جدید را وارد کنید تا جایگزین نام کاربری قبلی شود.

برگه به‌روزرسانی نام کاربری در افزونه Easy Username Updater
برگه به‌روزرسانی نام کاربری در افزونه Easy Username Updater

راه سوم: تغییر نام کاربری با استفاده از phpMyAdmin

سومین راه، تغییر با استفاده از phpMyAdmin در کنترل پنل هاست می‌باشد. در هاست‌های لینوکسی MySql نصب شده و برای مدیریت بانک اطلاعاتی و مشاهده و تغییر اطلاعات از phpMyAdmin استفاده می‌شود.

نمایش محصولات خریداری شده توسط کاربر در ووکامرس

به منظور تغییر نام کاربری وارد کنترل پنل هاست خود شوید و سپس phpMyAdmin را پیدا کرده و بر روی آن کلیک نمایید. پس از چند لحظه وارد phpMyAdmin می‌شوید. بانک اطلاعاتی مربوط به سایت وردپرسی را انتخاب کرده و به دنبال جدول users بگردید. در صورتی که جدول را پیدا کردید بر روی آن کلیک کنید تا اطلاعات موجود در جدول به نمایش در بیاید، سپس نام کاربری را که قرار است تغییر دهید، پیدا کرده و در ردیف مورد نظر بر روی edit کلیک نمایید. حال به راحتی می‌توانید مقدار فیلد user_login را تغییر داده و بر روی Go کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود.

با اینکار شما به راحتی نام کاربری بدون دخالت وردپرس تغییر داده اید.

به‌روزرسانی نام کاربری در وردپرس با استفاده از phpMyAdmin
به‌روزرسانی نام کاربری در وردپرس با استفاده از phpMyAdmin

راه چهارم: تغییر نام کاربری با استفاده از کدنویسی

چهارمین راه استفاده از تابع اختصاصی و کاربردی می‌باشد. همانطور که می‌دانید تابع wp_update_user برای به‌روزرسانی اطلاعات کاربر استفاده می‌شود ولی با این تابع نمی‌توان نام کاربری کاربر را به‌روزرسانی نمود.

wp_update_user(
  ['ID' => $user_id, 'user_login' => $new_login] 
);

به همین منظور برای به‌روزرسانی نام کاربری کاربر باید از کوئری آپدیت استفاده کرد که به طور مستقیم نام کاربری را در دیتابیس (بانک اطلاعاتی) به‌روزرسانی می‌کند. برای راحتی کار، ما یک تابع اختصاصی نوشتیم تا این کار را برای شما آسان کند. به منظور استفاده از این تابع کافیست، تابع مورد نظر را در فایل functions.php پوسته قرار دهید و تابع را در هر جایی که دوست دارید فراخوانی کنید.

نکته: این تابع دو پارامتر شناسه کاربر (user_id) و نام کاربری جدید (new_user_login) را به عنوان ورودی دریافت کرده و نتیجه را در قالب عدد ۱ یا ۰ به عنوان خروجی برمی‌گرداند.

/**
 * @snippet    Update wordpress username by using DB query
 * @author    Tidaweb
 * @compatible  WordPress All Versions
 */

function tidaweb_update_username( $user_id, $new_user_login )
{
  global $wpdb;

  // esc_attr
  $user_id = esc_attr( $user_id );
  $new_user_login = esc_attr( $new_user_login );

  // update username
  $result_update = $wpdb->update( $wpdb->users, [ 'user_login' => $new_user_login ], [ 'ID' => $user_id ] );

  return $result_update;
}

به عنوان مثال در صورتی که تابع بالا با مقادیر زیر فراخوانی شود، نام کاربری کاربر با شناسه ۱ به newlogin تغییر پیدا خواهد کرد.

tidaweb_update_username( 1 , 'newlogin');

در مقاله بالا ترفند تغییر نام کاربری در وردپرس آموزش داده شد. در صورتی که سؤالی در این زمینه دارید، می‌توانید آن را از بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید. همچنین اگر به دنبال ترفندهای بیشتر هستید، به ترفند وردپرس مراجعه کنید.

نمایش سفارشات کاربر براساس محدوده زمانی در ووکامرس

منابع : WordPress Development Stack Exchange / WPBeginner

۴.۷/۵ - (۱۲۴ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *