اکثر ارائه‌دهندگان فضای میزبانی محدودیت‌هایی را برای حافظه PHP تعیین شده برای اجرای برنامه‌ها و اسکریپت‌ها اعمال می‌کنند. محدودیت فایل‌های بارگذاری شده توسط متغیر upload_max_filesize تعیین می‌شود که در فایل php.ini قرار دارد. در صورتی طراحی سایت انجام می‌دهید و هنگام بارگذاری فایل با حجم بالا در وردپرس دچار مشکل شده و اجازه بارگذاری فایل با حجم مشخصی را ندارید، این خطا به خاطر محدودیت upload_max_filesize به وجود آمده است و وردپرس به شما اجازه بارگذاری بیش از حجم تعیین شده را نمی‌دهد. در این مقاله قصد داریم برطرف کردن خطای upload_max_filesize در وردپرس را به روش‌های گوناگون به شما آموزش دهیم.

آموزش رفع خطای upload_max_filesize

همانطور که گفته شد، روش‌های گوناگون و متفاوتی برای برطرف کردن خطای upload_max_filesize در وردپرس وجود دارد که قصد داریم هر کدام از روش‌ها را بررسی و به شما نحوه انجام آن را توضیح دهیم.

برطرف کردن خطای upload_max_filesize در وردپرس

روش اوّل: ویرایش فایل htaccess.

سریعترین راه حل برای برطرف کردن خطای upload_max_filesize و افزایش محدودیت بارگذاری، ویرایش فایل htaccess. در هاست یا فضای میزبانی می‌باشد. به منظور ویرایش این فایل، مراحل زیر را دنبال کنید:

  • وارد کنترل پنل هاست شوید . مهم نیست کنترل پنل هاست شما چه نوعی است، وارد آن شوید و به بخش File Manager یا مدیریت فایل بروید.
  • حال در پوشه public_html به محلی که تمامی فایل‌های سایت شما قرار دارند، بروید و فایل htaccess. را پیدا کرده و با کلیک بر روی آن ، گزینه Edit را انتخاب کنید.
  • سپس قطعه کد زیر را در آن قرار داده و فایل را ذخیره کنید.
php_value upload_max_filesize 256M

در صورتی که باز هم هنگام بارگذاری فایل دچار مشکل شدید و محدودیت بارگذاری افزایش پیدا نکرد، لازم است متغیرهای دیگری را هم در این فایل قرار دهید.

php_value post_max_size 256M
php_value memory_limit 512M
php_value max_input_time 180
php_value max_execution_time 180

نکته : ممکن است با قرار دادن مقادیر بالا در فایل htaccess. مشکل برطرف نشود، این موضوع مرتبط با هاست شماست و محدودیت توسط ارائه‌دهنده اعمال شده و قابل تغییر نیست. عموماً در اینجا برای آنکه بتوانید مقادیر را دستکاری کنید، باید به جای هاست اشتراکی از هاست اختصاصی یا سرور اختصاصی استفاده کنید.

نمایش بازدید نوشته‌ها در وردپرس

روش دوّم: ویرایش فایل wp-config.php

یکی دیگر از روش‌های برطرف کردن خطای upload_max_filesize در وردپرس، ویرایش فایل wp-config.php می‌باشد. در این روش شما به راحتی می‌توانید محدودیت ایجاد شده را تغییر دهید، فقط کافی است فایل wp-config.php را باز کرده و قطعه کد زیر را در آن قرار دهید.

@ini_set('upload_max_size' , '256M' );
برطرف کردن خطای upload_max_filesize با تغییر در فایل wp-config.php
برطرف کردن خطای upload_max_filesize با تغییر در فایل پیکربندی وردپرس

روش سوّم: تغییر در فایل php.ini و به‌روزرسانی آن

این روش بسته به نوع ارائه‌دهنده‌ای که از آن سرویس دریافت می‌کنید، متفاوت است، در برخی از ارائه‌دهندگان فضای میزبانی قابلیت تغییر upload_max_filesize وجود دارد، در برخی دیگر مقدار آن را بالا در نظر گرفته‌اند تا کاربران هیچ مشکلی با بارگذاری فایل‌ها نداشته باشند ولی در برخی از فضاهای میزبانی امکان به‌روزرسانی php.ini وجود ندارد.

در صورتی که شما از هاست اختصاصی یا سرور مجازی استفاده می‌کنید، می‌توانید با استفاده از مراحل زیر، فایل php.ini را به‌روزرسانی کنید. به منظور ویرایش این فایل، کافی است مراحل زیر را دنبال کنید:

  • باتوجه به نوع سرور خود، مکان فایل ini را پیدا کنید. اگر نتوانستید آن را پیدا کنید، از پشتیبان هاست کمک بگیرید.
  • پس از باز کردن فایل ini، متغیر upload_max_filesize را پیدا کنید و مقدار آن را افزایش دهید. همچنین می‌توانید محدودیت‌های دیگر را نیز افزایش دهید.

upload_max_filesize = 256M
post_max_size = 256M
memory_limit = 512M
max_execution_time = 180

  • حال فایل مورد نظر را ذخیره کنید و برای اطمینان خاطر یک بار سرور خود را دوباره راه اندازی کنید.

روش چهارم: تغییر تنظیمات PHP در کنترل پنل هاست

برخی از ارائه دهندگان میزبانی کنترل پنلی را برای برخی از محدودیت‌های PHP پیاده‌سازی کرده‌اند. شما به منظور پیدا کردن این مورد باید به دنبال PHP.ini editor یا PHP Configuration در کنترل پنل خود باشید. به محض پیدا کردن این بخش می‌توانید گزینه‌های مرتبط با PHP تغییر دهید یا محدودیت‌ها را افزایش دهید. به عنوان مثال در این بخش می‌توان یکی از ماژول‌های PHP را فعال یا غیر فعال کرد.

تغییر تنظیمات PHP در هاست
تنظیمات PHP در هاست با کنترل پنل hPanel

روش پنجم: تماس با پشتیبان هاست برای برطرف کردن خطای upload_max_filesize

در صورتی که هیچ یک از روش‌های بالا حل نشد، شما می‌توانید با تماس با پشتیبانی هاست خود تماس بگیرید و مشکل را شرح دهید، تا آنها بتوانند مشکل شما را بررسی و در صورت لزوم برطرف کنند.

غیرفعال کردن کد تخفیف در ووکامرس

نکته : سعی کنید به منظور جلوگیری از مشکلات احتمالی قبل از خرید فضای میزبانی، شرکت‌های مختلف را بررسی کنید تا بتوانید یک فضای خوب و با کیفیت خریداری کنید.

در این نوشته نحوه برطرف کردن خطای upload_max_filesize در وردپرس آموزش داده شد. در صورتی که سؤالی در این زمینه دارید، آن را در قسمت دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید.

منبع : Hostinger

۴.۷/۵ - (۵۲ امتیاز)

1 thoughts on “برطرف کردن خطای upload_max_filesize در وردپرس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *