به منظور دسته‌بندی بهتر محصولات، دریافت اطلاعاتی همچون تعداد سفارش‌ها در هر دسته مفید است. این اطلاعات نشان می‌دهد که آیا ایجاد این دسته‌بندی در وب‌سایت مهم است یا خیر. اگر تعداد سفارش‌ها برای یک دسته‌بندی کم باشد، می‌توان تصمیم‌های دیگری مانند حذف آن دسته یا انتقال محصولات به دسته‌های دیگر گرفت. در این مقاله قصد داریم نحوه نمایش تعداد سفارش‌ها براساس دسته‌بندی محصول در ووکامرس را آموزش دهیم.

نمایش تعداد سفارشات در برگه دسته‌بندی محصولات ووکامرس

نمایش تعداد سفارشات به تفکیک دسته‌بندی محصول

به منظور نمایش تعداد کل سفارشات ثبت شده به تفکیک هر دسته‌بندی محصول، می‌توان از کد زیر استفاده کرد. این کد یک ستون جدید با عنوان «تعداد سفارش» به جدول دسته‌بندی‌های محصولات در پیشخوان ووکامرس اضافه می‌کند. با اضافه شدن این ستون، می‌توان تعداد کل سفارشات ثبت شده برای هر دسته‌بندی را به صورت جداگانه مشاهده کرد.

همچنین برای مشاهده این اطلاعات، کافی است به زیرمنوی «دسته‌بندی‌ها» در منوی «محصولات» در پیشخوان ووکامرس بروید. در آنجا ستون «تعداد سفارش» نمایش داده می‌شود. با داشتن این اطلاعات می‌توانید بهتر تصمیم بگیرید که آیا لازم است دسته‌بندی خاصی اضافه، حذف یا ادغام شود. همچنین برای محصولات پرفروش و کم‌فروش هر دسته می‌توانید برنامه‌ریزی بهتری داشته باشید.

نکته: شما برای استفاده از این کد می‌توانید آن را تبدیل به افزونه کرده و یا در فایل functions.php پوسته فرزند قرار دهید.

در نوشته بالا، نحوه نمایش تعداد سفارش‌ها به تفکیک دسته‌بندی در ووکامرس را به شما آموزش دادیم. حال اگر تصمیم به پاک‌کردن یک دسته‌بندی گرفتید، ممکن است آدرس این دسته‌بندی توسط موتورهای جستجو ایندکس شده باشد، بنابراین اگر می‌خواهید دسته‌بندی را به طور کامل حذف کنید، خطای ۴۰۴ دریافت خواهید کرد. پس بهتر است پس از حذف، آدرس دسته‌بندی را به یک برگه دیگر در سایت منتقل کنید.

نمایش محصولات بدون وزن در ووکامرس

در انتها، اگر سؤال، نظر یا انتقادی در مورد مطلب فوق دارید، خواهشمندیم آن را در بخش دیدگاه‌ها مطرح نمایید. نظرات، پیشنهادات و انتقادات سازنده شما می‌تواند به بهبود کیفیت مطالب کمک شایانی نماید.

۴.۸/۵ - (۶۷ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *