در گذشته درباره اهمیت سفارش‌ها به منظور دسته‌بندی بهتر محصولات صحبت کردیم و مقاله‌ای درباره نحوه نمایش تعداد سفارش‌ها براساس دسته‌بندی محصول در ووکامرس منتشر نمودیم. یکی دیگر از اطلاعاتی که می‌تواند به دسته‌بندی بهتر محصولات کمک کند، این است که بفهمیم هر دسته‌بندی در مجموع چقدر فروش داشته است. به همین منظور، در این مقاله قصد داریم نحوه نمایش مجموع فروش براساس دسته‌بندی محصول در ووکامرس را آموزش دهیم.

نمایش مجموع فروش سفارشات در برگه دسته‌بندی محصولات ووکامرس

نمایش کل فروش به تفکیک دسته‌بندی محصول

به منظور نمایش مجموع فروش سفارشات ثبت شده به تفکیک هر دسته‌بندی محصول، می‌توان از کد زیر استفاده کرد. این کد یک ستون جدید با عنوان «مجموع فروش» به جدول دسته‌بندی‌های محصولات در پیشخوان ووکامرس اضافه می‌کند. با اضافه شدن این ستون، می‌توان تعداد کل فروش سفارشات ثبت شده برای هر دسته‌بندی را به صورت جداگانه مشاهده کرد.

همچنین برای مشاهده این اطلاعات، کافی است به زیرمنوی «دسته‌بندی‌ها» در منوی «محصولات» در پیشخوان ووکامرس بروید. در آنجا ستون «مجموع فروش» نمایش داده می‌شود. با داشتن این اطلاعات می‌توانید متوجه شوید کدام دسته‌بندی محصول فروش بیشتری داشته است.

نکته: شما برای استفاده از این کد می‌توانید آن را تبدیل به افزونه کرده و یا در فایل functions.php پوسته فرزند قرار دهید.

در نوشته بالا، نحوه نمایش مجموع فروش به تفکیک دسته‌بندی در ووکامرس را به شما آموزش دادیم. حال اگر قصد داشتید دسته‌بندی کم‌فروش را از وب‌سایت پاک کنید و فروش محصولات آن را متوقف کنید، باتوجه به اینکه ممکن است آدرس این دسته‌بندی توسط موتورهای جستجو ایندکس شده باشد، در صورت حذف آن، خطای ۴۰۴ دریافت خواهید کرد. پس بهتر است پس از حذف، آدرس دسته‌بندی را به یک برگه دیگر در سایت منتقل کنید.

پشتیبانی آنلاین با رایچت

در انتها، اگر سؤال، نظر یا انتقادی در مورد مطلب فوق دارید، خواهشمندیم آن را در بخش دیدگاه‌ها مطرح نمایید. نظرات، پیشنهادات و انتقادات سازنده شما می‌تواند به بهبود کیفیت مطالب کمک شایانی نماید.

۴.۸/۵ - (۶۸ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *