گوگل ادز (تبلیغات گوگل) یک راه مناسب و عالی برای افرادی است که هنوز نتوانسته‌اند نتایج سئوی سایت خود را مشاهده کنند و به دنبال یک راه سریع برای هدایت کاربران به سمت وب‌سایت خود هستند. اما از سوی دیگر، مزایای فراوان دیگری دارد که آن را تبدیل به یک سرویس با ویژگی‌های عالی کرده است. با ما همراه باشید و درباره آن اطلاعات بیشتری کسب کنید.

گوگل، بهترین مکان برای چسباندن محتوای تبلیغاتی است

در هر ثانیه، ۶۳۰۰۰ جستجو توسط گوگل انجام می‌شود؛ گوگل ۷۵ درصد از سهم بازار جستجو را دارد و ۷۱ درصد از درآمد خود را از تبلیغات به دست می‌آورد این بدین معنی است که کاربران تقریباً تمام نیازها و سوالات خود را با گوگل در میان می‌گذارند. پس اصلاً عجیب نیست که گوگل، به عنوان بهترین ابزار برای چسباندن محتوای تبلیغاتی شناخته شود. در ادامه این مقاله درباره گوگل ادز، شیوه کار آن و اینکه چرا باید آن را اجرا کنیم، اطلاعات بیشتری ارائه خواهیم داد. اما قبل از آن باید اشاره کرد که با پیوستن به سیستم تبلیغات گوگل، می‌توانید ترافیک بیشتری را به سمت وب‌سایت خود هدایت کنید، چون زمانی که مردم در جستجوی خدمات و یا محصولات کسب و کار شما باشند، گوگل شما را در نتایج جستجو پین می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

گوگل ادز چیست؟

گوگل برای نمایش تبلیغات وب‌سایت‌های مختلف، تبلیغات پولی ارائه می‌دهد تا با نمایش آن‌ها ترافیک بیشتری را به سمت وب‌سایت شما هدایت کند. این تبلیغات پولی و همچنین تبلیغاتی که در برنامه Google AdSense و یا تبلیغات دیگری که از طریق  Display Network ارسال می‌شوند، توسط گوگل ادز یا Google Ads نمایش داده می‌شوند.

گوگل ادز چیست؟
گوگل ادز و کاربردهای آن

قبل از توضیح دادن اصطلاحاتی که در بالا آمده است، باید اشاره کرد که این سرویس در ۲۴ جولای ۲۰۱۸ از گوگل ادوردز (Google AdWords) به گوگل ادز (Google Ads) تغییر نام داد و گوگل نه فقط نام این سرویس، بلکه به‌روزرسانی‌های بیشتری را برای بهبود عملکرد آن ارائه داد.

طراحی سایت در زاهدان

درباره Display Network یا شبکه نمایش تبلیغات گوگل باید اشاره کرد که Display Network، گروهی با بیش از ۲ میلیون وب‌سایت، تبلیغات ویدیویی و اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های مختلف است که تبلیغات شما در آن‌ها نمایش داده می‌شود.

Google AdSense نیز برنامه‌ای است که توسط گوگل ساخته شده است و به افراد کمک می‌کند تا به گوگل اجازه دهند که محتوای تبلیغاتی را در نرم‌افزارها و وب‌سایت‌های آنها نمایش دهد. روشی که برای محاسبه درآمد برای صاحبان وب‌سایت مورد استفاده قرار می‌گیرد، PPC (پرداخت براساس کلیک) یا CPI (پرداخت براساس مشاهده) می‌باشد.

پس به صورت خلاصه در صورت استفاده از گوگل ادز، علاوه بر نمایش محتوا در بالای صفحات گوگل و همچنین به عنوان نتایج پیشنهادی در پایین صفحه، محتوای تبلیغاتی شما در مناطق انتخاب شده در وب‌سایت‌هایی که از طریق AdSense ثبت‌نام کرده‌اند، نمایش داده خواهد شد.

تفاوت Google Ads و Google AdSense چیست؟

با توجه به آنچه گفته شد، گوگل ادز برای تبلیغ‌کنندگان و افرادی که دنبال انتشار محتوای خود در گوگل هستند، طراحی و توسعه داده شده است و AdSense برای افرادی است که مایل هستند به گوگل اجازه دسترسی به وب‌سایت خود را بدهند و کسب درآمد کنند. پس در واقع این دو ابزار مکمل یکدیگر هستند.

گوگل ادز و گوگل ادسنس
سرویس‌های گوگل ادز و گوگل ادسنس

چرا باید از گوگل ادز استفاده کنیم؟

در ادامه برخی از مزایای تبلیغات در گوگل آمده است.

  • باعث افزایش ترافیک و مشتریان می‌شود

تبلیغات بدون شک در جایی که ۷۱ درصد از سهم نتایج جستجو را دارد، می‌تواند کاربران بیشتری را به سمت وب‌سایت هدایت کند. در ضمن گوگل ادز به شما این امکان را می‌دهد تا روی افرادی تمرکز کنید که در جستجوی خدمات ارائه شده توسط کسب و کار شما هستند. این بدان معنی است که می‌توانید به طور مداوم جستجوهای خود را اصلاح کنید تا فقط افرادی که می‌خواهند محصولات یا خدمات شما را خریداری کنند از طریق این پلت‌فرم به وب‌سایت شما ارسال شوند.

  • انعطاف‌پذیری بالایی دارد و انتخاب‌های زیادی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد
طراحی سایت در سمنان

این پلت‌فرم برای هر سازمان با هر اندازه‌ای مناسب است و با طیف گسترده‌ای از سیستم‌های بازاریابی دیگر سازگاری دارد.

  • سرمایه‌گذاری سودآور

با اینکه مشاهده نتایج سرمایه گذاری در این سرویس، طولانی مدت و زمان‌بر است، اما در صورت تنظیم استراتژی منظم، بسیار سودآور خواهد بود. وقتی مناطقی از کمپین خود را پیدا کردید که بازده سرمایه گذاری خوبی را به همراه دارند، باید تلاش‌ها و بودجه خود را روی آن حوزه‌ها متمرکز کنید. اگر یک کمپین یا بخش‌هایی از کمپین برای شما هزینه دارد، آن‌ها را کنار بگذارید. این پس‌انداز را در کمپین‌هایی که در آینده آزمایش خواهید کرد، سرمایه گذاری کنید.

  • ارائه گزارش‌های دقیق از کمپین‌ها

گوگل نتایج دقیقی را از کمپین‌های شما نمایش می‌دهد و باعث می‌شود که حتی در صورت اجرای استراتژی ضعیف، ضرر زیادی متحمل نشوید.

  • قرار گرفتن در معرض دید کاربران و افزایش ترافیک

و بسیاری موارد دیگر که باعث پیشرفت کسب و کار شما خواهند شد.

نمایش هوشمند تبلیغات سایت شما با گوگل ادز
نمایش هوشمند تبلیغات سایت شما با گوگل ادز

هزینه تبلیغات در گوگل ادز چگونه محاسبه می‌شود؟

هزینه تبلیغات گوگل براساس معیارهای مختلفی از جمله تعداد کلمات کلیدی، رقابت میزان کلمات کلیدی انتخاب‌شده در بازار، موقعیت جغرافیایی، کیفیت کمپین و میزان محدوده انتشار و سایر موارد دیگر تعیین می‌شود. در آمریکا، هزینه تبلیغات برای هر کلیک به طور متوسط برای تمام صنایع، ۲.۳۲ دلار است اما این مقدار برای کشورهای دیگر کمتر است.

چه تفاوتی میان گوگل ادز و نتایج جستجوی ارگانیک وجود دارد؟

فرق بین تبلیغات گوگل و نتایج جستجوی ارگانیک
فرق بین تبلیغات گوگل و نتایج جستجوی ارگانیک

به صورت خلاصه با اینکه گوگل ادز، مزایای فراوانی برای افزایش میزان ترافیک و تعداد کاربران دارد، اما این سرویس استراتژی کوتاه مدت پولی برای جذب ترافیک به وب سایت شما است. در حالی که سئوی سایت راهی طولانی مدت برای به دست آوردن ترافیک با ارائه بهترین محتوا و تجربه است. در واقع Google Ads به شما کمک می‌کند تا زمانی که هنوز استراتژی بازاریابی شما به ثمر ننشسته است، برای کسب ترافیک بیشتر و هدایت کاربران به سمت خود از آن استفاده کنید و در واقع مانند اجاره یک بیلبورد تبلیغاتی در بهترین جای شهر است که مانند دستیاری هوشمند توسط گوگل ارائه می‌شود.

طراحی سایت در بوشهر

نکته دیگر برای افرادی که در حوزه طراحی سایت فعالیت می‌کنند این است که برای گوگل، ترافیک ارگانیک نقش بیشتری در رتبه‌بندی، نسبت به ترافیک پولی و یا غیر ارگانیک دارد چون با جذب ترافیک از طریق شیوه طبیعی، به گوگل می‌گویید که معیارهای موتورهای جستجو را رعایت کردید و وب‌سایتی عالی دارید.

نرخ کلیک در تبلیغات گوگل چگونه تعیین می‌شود؟

همانطور که قبل‌تر اشاره کردیم، معیارهای زیادی برای تعیین هزینه گوگل ادز و هزینه کلیک وجود دارد اما قانون ثابت آن این است که هر چه کیفیت تبلیغات شما بالاتر رود، هزینه تبلیغات شما نیز کاهش می‌یابد، چون گوگل، محتوای شما را به عنوان یک محتوای معتبر، نمایش می‌دهد. به عنوان مثال اگر محتوای شما برای ۱۰ نفر نمایش داده شود و هر ۱۰ نفر بر روی آن کلیک کنند، هزینه کمتری نسبت به آنکه توسط ۷ نفر کلیک شده است، پرداخت می‌کنید.

نتیجه گیری

گوگل ادز یک راه مناسب و عالی برای افرادی است که هنوز نتوانسته‌اند نتایج سئوی سایت خود را مشاهده کنند و به دنبال یک راه سریع برای هدایت کاربران به سمت وب‌سایت خود هستند. اما از سوی دیگر، مزایای فراوان دیگری دارد که آن را به یک سرویس با ویژگی‌های عالی تبدیل کرده است.

۴.۷/۵ - (۸۵ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *