فیلتر کردن دسته‌بندی خاص از محصولات مرتبط در ووکامرس یک راهکار مفید برای سفارشی‌سازی و بهینه‌سازی تجربه کاربری در فروشگاه اینترنتی است. با استفاده از این روش می‌توان محصولات دسته‌بندی خاص که قابلیت فروش ندارند را از لیست محصولات مرتبط حذف کرد تا به کاربران نمایش داده نشود. در واقع با عدم نمایش چنین دسته‌بندی‌هایی تجربه خرید کاربران بهبود می‌یابد. به همین منظور، در این مقاله قصد داریم نحوه حذف دسته‌بندی خاص از محصولات مرتبط در ووکامرس را آموزش دهیم.

مدیر فروشگاه در حال حذف محصولات مشابه

به منظور حذف یک دسته محصول از لیست محصولات مرتبط در ووکامرس، می‌توان از کد زیر استفاده نمود. شما در این کد می‌توانید شناسه‌های دسته‌بندی محصولات ووکامرس رو وارد کنید تا محصولات این دسته‌بندی(ها) از لیست محصولات مرتبط حذف شوند و به کاربران نمایش داده نشود.

نکته: شما برای استفاده از این کد می‌توانید آن را تبدیل به افزونه کرده و یا در فایل functions.php پوسته فرزند قرار دهید.

در قطعه کد بالا، فقط یک دسته‌بندی خاص از لیست محصولات مرتبط حذف می‌شود. در صورتی که بخواهید تعداد دسته‌بندی‌ها را افزایش دهید کافی است لیست شناسه دسته‌بندی‌ها را تغییر دهید.

// Exclude all products from specific categories
$exclude_category_ids = array( 101, 150 );

در نوشته بالا، نحوه حذف دسته‌بندی خاص از محصولات مرتبط در ووکامرس را به شما آموزش دادیم. همانطور که گفته شد این کار باعث می‌شود محصولاتی که در دسته‌بندی خاصی باشند و نخواهید آن‌ها را نمایش دهید از بخش محصولات مرتبط حذف شوند.

در انتها، اگر سؤال، نظر یا انتقادی در مورد مطلب فوق دارید، خواهشمندیم آن را در بخش دیدگاه‌ها مطرح نمایید. نظرات، پیشنهادات و انتقادات سازنده شما می‌تواند به بهبود کیفیت مطالب کمک شایانی نماید.

۴.۸/۵ - (۶۹ امتیاز)
به‌روزرسانی خودکار سبد خرید با تغییر تعداد محصول

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *