وردپرس ۵٫۸ رونمایی شد. در این نگارش قابلیت‌های قدرتمندی اضافه گردید که کار با ویرایشگر بلوکی را آسان‌تر می‌کند. همچنین بلوک‌های جدیدی نظیر بلوک چرخه کوئری برای نمایش نوشته‌ها به این نسخه اضافه شده است.

قابلیت‌های اساسی قدرتمند

مدیریت ابزارک‌ها با بلوک‌ها

مدیریت ابزارک‌ها با بلوک‌ها

بعد از ماه‌ها کار سخت، ابزارک‌های بلوکی رونمایی شد. با استفاده از این ابزار می‌توانید ابزارک‌ها را همانند نوشته‌ها به صورت بلوکی مشاهده کرده و آن‌ها را ویرایش کنید یا تغییر دهید.

نمایش نوشته‌ها با بلوک‌ها و الگوهای جدید

بلوک چرخه (Query Loop) درخواست امکان نمایش نوشته‌ها را براساس پارامترهای تعیین‌شده فراهم می‌کند؛ نظیر یک چرخه PHP بدون کدنویسی.

نمایش نوشته‌ها با بلوک‌ها و الگوهای جدید
ویرایش قالب اطراف نوشته‌ها

ویرایش قالب اطراف نوشته‌ها

شما می‌توانید از ویرایشگر بلوک آشنا برای ویرایش الگوهایی که محتوای شما را در اختیار دارند استفاده کنید – به سادگی یک موضوع بلوک یا موضوعی را که این ویژگی را انتخاب کرده است، فعال کنید. تمام اینها در حالی است که از ویرایشگر بلوک آشنا استفاده می‌کنید، از ویرایش نوشته‌های خود تا ویرایش برگه‌های خود و برگشتن دوباره.

همیارهای گردش کار

مشاهده لیست بلوک‌ها

نمای کلی ساختار برگه

نمایش فهرستی، به شما کمک می‌کند تمامی بلوک‌هایی که در یک برگه استفاده کرده‌اید را به صورت کامل حتی به صورت تو در تو مشاهده کنید. حتی ساختار نمایش نظیر عنوان نوشته و… را می‌توانید در بلوک چرخه مشاهده و ویرایش کنید.

الگوهای پیشنهادی برای بلوک‌ها

در بخش بلوک‌ها، الگوهایی پیشنهادی برای هر بلوک وجود دارد که می‌توانید در صورت امکان از آن‌ها استفاده کنید.

الگوهای پیشنهادی برای بلوک‌ها
رنگ‌آمیزی تصاویر

سبک‌دهی و رنگ‌آمیزی تصاویر

با فیلترهای duotone می‌توانید تصاویر خود را رنگ‌آمیزی کنید. این رنگ‌آمیزی جلوه زیبا و خاصی به تصاویر شما خواهد بخشید. 

قابلیت‌هایی برای توسعه‌دهندگان

اطلاعات پوسته theme.json

Theme.json

با استفاده از فایل Theme.json از طریق وب‌سرویس می‌توان تنظیمات ویرایشگر، ابزارهای سفارشی‌سازی در دسترس و سبک بلوک‌ها را در یک پوسته فعال کنترل و ویرایش کنید. در واقع با استفاده از فایل پیکربندی می‌توان ویژگی‌های مرتبط با پوسته را فعال یا غیرفعال کرد.

پایان پشتیبانی اینترنت اکسپلورر ۱۱

در این انتشار، پشتیبانی از اینترنت اکسپلورر ۱۱ کنار گذاشته شده است. این یعنی شما ممکن است نیاز به مدیریت مشکلاتی روی وبگاه‌تان داشته باشید که در آینده رفع نخواهند شد. اگر در حال حاضر از اینترنت اکسپلورر ۱۱ استفاده می‌کنید، اکیدا پیشنهاد می‌کنیم که به مرورگر مدرن‌تری نقل مکان کنید.

افزودن پشتیبانی از WebP

WebP یک قالب ذخیره تصویر مدرن است که امکان فشرده‌سازی بی‌اتلاف و یا با اتلاف بهبودیافته را برای تصاویر در فضای وب فراهم می‌کند. تصاویر WebP به طور میانگین حدود ۳۰٪ کم‌حجم‌تر از معادل‌هایشان در قالب‌های JPEG و PNG هستند که این یعنی وب‌گاه‌ها سریع‌تر شده و پهنای باند کم‌تری مصرف می‌کنند.

افزودن پشتیبانی بلوک اضافی

با اضافه شدن قابلیت max-image-preview: large قابلیت پیش‌نمایش بزرگتر تصاویر برای ردیابی موتورهای جستجو فراهم شده است و این موضوع باعث افزایش ترافیک سایت می‌شود (به شرطی سایت به صورت عمومی در دسترس باشد).

۴.۷/۵ - (۴۶ امتیاز)

1 thoughts on “وردپرس ۵٫۸ منتشر شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *