روند وب‌سایت‌های خرده فروشی آنلاین اکنون به بازارهایی با تجارت الکترونیکی پر رفت و آمد ارتقا یافته است که در آن چندین فروشنده می‌توانند فروشگاه‌های شخصی خود را اداره کنند. نمونه‌هایی از این فروشگاه که موفق بوده و بسیار محبوب شده‌اند، Alibaba، eBay و Amazon می‌باشد. موضوع اصلی چنین بازارهایی این است که مشتریان می‌توانند در یک بازار واحد کالاهایی را از فروشندگان مختلف خریداری کنند. برای پیاده‌سازی فروشگاه با چند فروشنده در وردپرس، باید از افزونه‌های چندفروشندگی استفاده نمود. در این نوشته قرار است شما را با برترین افزونه‌های چند فروشندگی ووکامرس آشنا کنیم.

برترین افزونه‌های چند فروشندگی ووکامرس برای وردپرس

۵ افزونه برتر چند فروشندگی ووکامرس

در وردپرس به طور کلی ۵ افزونه وجود دارد که سیستم چند فروشندگی را در بستر ووکامرس برای وردپرس پیاده‌سازی می‌کند، این افزونه‌ها عبارتند از:

 1. Dokan Multivendor
 2. WC Vendors Pro
 3. WC Marketplace
 4. YITH Multivendor
 5. WooCommerce Product Vendors

در این نوشته ما تمام افزونه‌های گفته شده را بررسی کرده و در نهایت مشخص کنیم که کدام یک می‌تواند بهترین انتخاب برای کارآفرینان برای ایجاد یک فروشگاه با چند فروشنده باشد.

در ابتدا به صورت جداگانه افزونه‌ها را بررسی و به جزئیات آن می‌پردازیم. در انتها، لیستی ارائه می‌شود که می‌توانید خودتان بهترین افزونه را انتخاب نمایید.

۱- Dokan Multivendor

افزونه Dokan یکی از افزونه‌های چند فروشنده است که از ووکامرس قدرت گرفته است. این افزونه دارای ویژگی‌های پیشرفته برای ایجاد یک فروشگاه با چند فروشنده نظیر Shopify ،eBay و Amazon می‌باشد. به طور کل می‌توان گفت این افزونه یکی از برترین افزونه‌هایی است که فروشگاه اینترنتی ووکامرس را به یک فروشگاه با چند فروشنده تبدیل می‌کند.

Dokan Multivendor
فروشگاه اینترنتی با چند فروشنده با افزونه دکان

یکی از ویژگی‌هایی که افزونه دکان در اختیار هر فروشنده قرار می‌دهد، پیشخوان (داشبورد) بسیار کاربردی و حرفه‌ای است. همچنین شما می‌توانید با ماژول‌ها و افزودنی‌های ممتاز آن، قدرت این افزونه را چندین برابر کنید و خدمات بیشتری را به فروشندگان ارائه دهید.

۲- WC Vendors Pro

یکی از محبوب‌ترین بازارهای چند فروشندگی افزونه WC Vendors Pro می‌باشد. این افزونه بسیار شبیه افزونه دکان است. اگر چه، افزونه دکان قبل از این افزونه شروع به کار کرد. فروشندگان WC به خاطر بازاریابی یکتا و پشتیبانی بی‌نظیر خدمات خود محبوب شدند.

WC Vendors Pro
فروشگاه اینترنتی با چند فروشنده با افزونه WC Vendors

افزونه WC Vendors Pro دارای قابلیت‌ها و ویژگی‌های مفیدی است که در اختیار فروشندگان قرار داده می‌شود. این افزونه با همان قیمت Dokan عرضه می‌گردد ولی از لحاظ بصری به افزونه دکان نمی‌رسد. اگر می‌خواهید فروشگاه چند فروشنده با حداقل قابلیت‌های ممکن داشته باشید، این افزونه برای فروشگاه اینترنتی شما مناسب است.

۳- WC Marketplace

یکی دیگر از افزونه‌های چندفروشندگی، افزونه WC Marketplace است. با استفاده از این افزونه می‌توانید یک بازار آنلاین کامل ایجاد کنید. یکی از مزایای  افزونه WC Marketplace این است که ویژگی‌ها و بخش‌های اصلی آن رایگان می‌باشد و در صورتی که شما بخواهید قابلیت‌های بیشتری به آن اضافه نمایید، کافی است ماژول‌های آن را خریداری نمایید.

WC Marketplace
فروشگاه اینترنتی با چند فروشنده با افزونه WC Marketplace

افزونه WC Marketplace از درگاه‌های پرداخت Paypal و Stripe پشتیبانی     می‌کند و برخی از ویژگی‌های افزونه Dokan و WC Vendors Pro را دارد. همچنین دارای ویژگی‌های کلیدی مانند قابلیت تأیید فروشنده، گزینه‌های اضافی برای کنترل دسترسی، برنامه‌ریزی خودکار برای پرداخت‌ها و همچنین درخواست برداشت پول برای فروشنده را دارا می‌باشد.

۴- YITH Multivendor

YITH Multivendor افزونه دیگری است که به شما این امکان را می‌دهد تا فروشگاه اینترنتی خود را تبدیل به یک بازارچه کنید تا فروشندگان بتوانند محصولات خود را در آن بفروشند و به ازای هر فروش، کمیسیون دریافت کنند. برخلاف Dokan و WC Vendors، افزونه YITH Multivendor پیشخوانی برای فروشندگان ندارد. علاوه بر این قابلیت افزودن یا به‌روزرسانی محصولات را در بخش Front-end ندارد. اگر چه افزودنی‌هایی نظیر YITH Frontend Manager For Woocommerce برای افزودن پیشخوان برای فروشندگان این مشکل را برطرف می‌کند امّا برای هر وب‌سایت حدود ۶۰ دلار هزینه اضافی دارد.

YITH WooCommerce Multi Vendor
فروشگاه اینترنتی با چند فروشنده با افزونه YITH WooCommerce Multi Vendor

افزونه YITH Multivendor تنها از درگاه Paypal پشتیبانی می‌کند در صورتی که Dokan و WC Vendors از تمام درگاه‌های سازگار با ووکامرس پشتیبانی می‌کنند.

۵- WooCommerce Product Vendors

افزونه WooCommerce Product Vendors، یکی از افزونه‌های چند فروشندگی ووکامرس است که توسط ووکامرس توسعه داده شده است. در آخرین نسخه به‌روزرسانی شده امکانات بیشتری به آن اضافه شده است ولی راه درازی تا رقابت با افزونه‌های دیگر دارد.

WooCommerce Product Vendors

افزونه WooCommerce Product Vendors همانند افزونه ووکامرس در Back-end وب‌سایت کار می‌کند. این افزونه قابلیت چند فروشندگی را به فروشگاه شما اضافه می‌کند ولی فقط سرپرست می‌تواند محصولات را اضافه یا به‌روزرسانی کند. بنابراین این افزونه کار را برای مدیر سخت می‌کند. با این حال می‌توانید افزودنی Front-end را برای این افزونه خریداری کرده و فعال نمایید تا فروشندگان بتوانند محصولاتشان را مدیریت نمایند. فروشندگان Dokan یا WC نسبت به این افزونه از قابلیت‌ها و امکانات بیشتری برخوردار هستند.

نتیجه‌گیری و مقایسه افزونه‌ها

در بالا به برترین افزونه‌های چند فروشندگی اشاره شد. نکات کلیدی آن‌ها بررسی و گفته شد. در اینجا ما یک سری از ویژگی‌های مهمی که یک فروشگاه با چند فروشنده باید داشته باشد را در جدولی لیست کرده‌ایم.

آخرین محصولات مشاهده شده در ووکامرس
ویژگیDokan MultivendorWC VendorsWC MarketplaceYITH MultivendorWC Product Vendors
Refund          
Frontend Dashboard for Vendors          
Frontend Product Management           
Frontend order managing for vendors            
Withdraw System for Vendors          
Individual Vendor Stores           
Order Email Notifications          
Seller Management UI          
Seller Statement Reports           
Shipping Management          
Variable Products          
Coupon Creation          
Making Announcements            
Storefront Widgets           
Social Login           
Customized Product Categories          
Store SEO            
Social Profiles (Facebook, Twitter etc.)          
Earning Report          
Back ordering system            
Store specific contact form            
Bookable product           
Single product multiple seller           
Seller verification           
Trusted seller           
Fixed commission for vendors          
Multiple Commision Types            
Product image          
Limited time discount          
Tax option          
Front end order tracking module           
General shipping options          
Product level shipping            
Product stock management          
Update order status          
Create downloadable products          
Product categories          
Free version availability          
Store header image          
Custom store URL          
Setup wizard or walkthrough           
Store specific ticket system           
Google maps           
Manage reviews          
Admin reports          
Product update  ۱ year  ۱ year  ۱ year  ۱ year  ۱ year
Support  ۱ year  ۱ year  ۱ year  ۱ year  ۱ year
Price  $۱۴۹*  $۱۴۹  $۱۰۰**  $۹۵  $۷۹

* افزونه Dokan Multivendor بسته‌های ویژه دیگری دارد که با پرداخت هزینه می‌توانید آن را خریداری نمایید و ویژگی‌های بیشتری نظیر قابلیت اضافه‌کردن کارمند به فروشنده و مدیریت آن‌ها توسط فروشنده، تعطیلات فروشنده و… اشاره کرد.

نمایش اطلاعات فروشنده دکان در برگه محصول

** افزونه WC Marketplace برای افزودنی‌هایش هزینه اضافی دریافت می‌کند. افزودنی مدیریت Front-end حدود ۱۰۰ دلار و فعال‌سازی ویژگی‌های نامبرده شده در جدول، حدود ۲۴۰ دلار هزینه دارد.

در این مقاله برترین افزونه‌های چند فروشندگی ووکامرس معرفی و سپس براساس ویژگی‌های کلیدی مورد بررسی قرار گرفت. نکته‌ای که در اینجا قابل اهمیت است، افزونه Dokan بوده که نسبت به بقیه تمامی ویژگی‌های نامبرده را داشته و کامل‌تر می‌باشد. البته این به این دلیل نیست که در همه جا Dokan نتیجه رضایت‌بخشی داشته باشد، ممکن است در برخی از پوسته‌ها، سازگاری خود را از دست بدهد.

منبع: weDevs

۴.۶/۵ - (۱۷ امتیاز)

18 thoughts on “برترین افزونه‌های چند فروشندگی ووکامرس برای وردپرس

 1. سعید خراسانی میگوید:

  با سلام
  درصورت امکان نیاز به راهنمایی دارم.
  افزونه های چند فروشندگی همه کالای موجود در دیتایس را دوپلیکیت میکنند که نتیجه این عمل در سئو برای گوگل بار منفی دار- در حقیقت کالای تکراری دا در دیتابیس به وجود می اورد که بیشتر افزونه چند کالایی معنی میدهد. در واقع نیاز است که افزونه یک محصول ثابت در دیتابیس را با چند فروشنده و قیمت ایجاد بکند.
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  • مدیر سایت میگوید:

   باسلام خدمت کاربر عزیز
   در صورتی که از افزونه دکان استفاده کنید، در تنظیمات آن این گزینه موجود است که می‌توان یک محصول را به چند فروشنده تخصیص داد.

   باتشکر

   • صابر میگوید:

    با سلام
    بنده هم مشکل ایشان رو دارم، منظور دوستمون اینه که به ازای هر فروشنده باید یکبار محصول رو دوپلیکیت کرد.مثال ۱ محصول با ۵ فروشنده – باید ۵ بار محصول کلون کرد، که به سئو اسیب میزند.

 2. سعید میگوید:

  سلام
  چطور میشه کاری کرد که مشتری که از چند فروشنده خرید میکنه فقط یک هزینه حمل بده در صورتی که برای هر فروشنده یه مبلغ جدا میزنه
  تشکر

  • مدیر سایت میگوید:

   باسلام
   در حالت عادی خریدار باید به ازای هر کالا از هر فروشنده یک هزینه حمل و نقل بده چون ممکنه یک فروشنده در اصفهان باشه و یکی دیگر در شیراز و آدرس مقصد کاربر در تهران . اینطوری هزینه های حمل و نقل به تهران از هر استانی متفاوت هستش. بازم اگر سؤالی هست در خدمتم .

   موفق و پیروز باشید.

  • مدیر سایت میگوید:

   باسلام
   مسلماً تمام کارهایی که برای ووکامرس میشه انجام داد برای دکان هم میشه ، چون دکان یک افزونه چند فروشندگی هستش . اگر منظورتان این است که لینکها به طور خودکار تولید بشن ، برای اینکار باید برنامه نویسی کنید.

   موفق و پیروز باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *