افزونه گفتگوی واتس‌اپ برای وردپرس

افزونه گفتگوی واتس‌اپ برای وردپرس WordPress WhatsApp Chat

گفتگوی آنلاین یکی از نرم‌افزارهای ارتباط با مشتریان است که می‌تواند کاربران یا بازدیدکنندگان یک وب‌سایت را به

گفتگوی آنلاین یکی از نرم‌افزارهای ارتباط با مشتریان است که می‌تواند کاربران یا بازدیدکنندگان یک وب‌سایت را به کارشناسان متصل کند. این گفتگوی زنده در هر بستری قابل انجام است. در چندین سال اخیر که محبوبیت شبکه‌های اجتماعی بالا رفته است، گفتگوها در بستر شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها انجام می‌شود به طوری که کاربر با کلیک بر روی دکمه یا آیکون تعبیه‌شده در وب‌سایت به طور مستقیم به نرم‌افزار مورد نظر منتقل شده و به طور مستقیم در بستر نرم‌افزار یا اپلیکیشن با کارشناس به گفتگو می‌پردازد. یکی از محبوب‌ترین پیام‌رسان‌ها، واتس‌اپ می‌باشد. در این نوشته قصد داریم شما را با افزونه گفتگوی واتس‌اپ در وردپرس آشنا کنیم.

افزونه گفتگوی واتس‌اپ در وردپرس یکی از افزونه‌های ارتباط مستقیم کاربران یا بازدیدکنندگان با کارشناسان یا مدیران یک وب‌سایت در پیام‌رسان واتس‌اپ است. برای نصب این افزونه کافی است از منوی افزونه‌ها، گزینه افزودن را انتخاب کرده و عبارت «WP Social Chat» را جستجو کنید، پس از نمایش افزونه مورد نظر، آن را نصب و فعال کنید.

گفتگوی واتس‌اپ برای وردپرس

ویژگی‌های گفتگوی واتس‌اپ

ویژگی‌های گفتگوی واتس‌اپ عبارتند از:

  • دکمه واتس‌اپ
  • جعبه تماس واتس‌اپ
  • رنگ‌های سفارشی برای جعبه و دکمه واتس‌اپ
  • افزودن آیکون سفارشی در دکمه واتس‌اپ
  • چیدمان‌های مختلف برای دکمه
  • پنهان‌کردن دکمه براساس یک نوع نوشته یا طبقه‌بندی خاص
  • افزودن لبه‌های تیز یا گرد برای دکمه
  • موقعیت عمودی یا افقی
  • متن دکمه سفارشی
  • پیام کاربر سفارشی

در صورتی که افزونه به طور کامل و بدون هیچ مشکلی نصب شود، منویی به نام Whatsapp Chat به منوهای موجود در پیشخوان وردپرس اضافه خواهد شد. این منو شامل بخش‌های نظیر دکمه، جعبه، نمایش و رنگ‌ها می‌باشد.

گفتگوی واتس‌اپ برای وردپرس
نمایی کلی از افزونه گفتگوی واتس‌اپ برای وردپرس (WP Social Chat)

در زبانه دکمه می‌توانید، تنظیمات دکمه‌ای که قرار است در وب‌سایت شما نمایش داده شود را انجام دهید. به عنوان مثال می‌توانید در این بخش موقعیت، قرارگیری دکمه و ظاهر آن را تغییر دهید. برخی از ویژگی‌های این بخش در نسخه رایگان افزونه غیرفعال بوده و برای فعال‌سازی باید از نسخه ویژه استفاده کرد.

در زبانه جعبه، تنظیمات مربوط به جعبه نظیر فعال‌سازی یا غیرفعال‌سازی نمایش جعبه، متن پیام جعبه و… قرار گرفته است. در صورتی که در بخش غیرفعال‌سازی، گزینه «فعال‌کردن جعبه تماس» انتخاب شده باشد، کاربر پس از کلیک بر روی دکمه چت که در وب‌سایت قرار گرفته است، جعبه‌ای با لیست کارشناسان مشاهده خواهد کرد. اگر گزینه «غیرفعال‌کردن جعبه تماس» انتخاب شده باشد، به کاربر جعبه‌ای نشان داده نمی‌شود و کاربر پس از کلیک بر روی دکمه چت، مستقیم به اپلیکیشن واتس‌اپ منتقل خواهد شد.

گفتگوی واتس‌اپ برای وردپرس
نمایی از زبانه جعبه در افزونه گفتگوی واتس‌اپ برای وردپرس (WP Social Chat)

در زبانه نمایش می‌توانید تنظیمات مربوط به آن انجام دهید. به عنوان مثال مشخص کنید که دکمه در دستگاه‌های موبایل نمایش داده نشود و یا مشخص کنید در کدام برگه، دکمه چت قابل رؤیت برای کاربران باشد.

در زبانه رنگ، تنظیمات مربوط به رنگ وجود دارد و می‌توان رنگ تمامی المان‌ها نظیر پس‌زمینه، متن و… را مشخص نمود. همانطور که گفته شد، برخی از گزینه‌ها در هر بخش غیرفعال هستند که با خرید نسخه ویژه و نصب آن، فعال خواهند شد.

نسخه ویژه گفتگوی واتس‌اپ

نسخه ویژه این امکان را به شما می‌دهد تا چندین دپارتمان یا چندین تیم با نام و برچسب اختصاصی درست کنید و در جعبه تماس قرار دهید تا کاربران بتوانند در صورت داشتن سوال یا مشکل به طور مستقیم با دپارتمان مربوطه در تماس باشند.

در نسخه ویژه امکان جدیدی به نام نمایش صندوق چت وجود دارد که کاربران با کلیک بر روی آن می‌توانند تاریخچه پیام را مشاهده کنند و پیام خود را به طور مستقیم تایپ کرده و برای دپارتمان مربوطه ارسال کنند.

یکی از دیگر امکاناتی که در نسخه ویژه وجود دارد، مجموعه ای بیش از ۴۰ آیکون است که کاربر می‌تواند از بین آنها، آیکون مورد نظر خود را برای نمایش در دکمه انتخاب نماید.

گفتگوی واتس‌اپ برای وردپرس

1 دیدگاه در “افزونه گفتگوی واتس‌اپ برای وردپرس WordPress WhatsApp Chat

ارسال دیدگاه